Blog

3 kroki do pięknych włosów!

Często oglądamy filmy jak zaczarowani, spoglądając na gęste i bujne włosy gwiazd Hollywood. Zastanawiamy się, jak one to robią? Dlaczego to nas, nie obdarowała tak szczodrze, matka natura? Odpowiedź jest prosta. Większość z nich doczepia włosy. Jest to praktyka powszechnie już znana. Część ludzi, ma naturalne skłonności do zdrowych, lśniących pukli. Jednak jest ich stosunkowo garstka. Czy to oznacza, że bez naturalnych skłonności lub dużej ilości pieniędzy, nie możesz wyglądać pięknie? Oczywiście, ze nie! W poniższym artykule, zdradzimy Ci 3 sekrety, które doprowadzą Twoje włosy do ładu.

 

Krok pierwszy: Mycie włosów

Samo używanie szamponu, nie wystarczy. Niezbędnym rozwiązaniem jest odżywka. Powinniśmy stosować ją każdorazowo. Nie zaleca się zmywania jej od razu. Lepiej poczekać 2-3 minuty, a włosy staną się o wiele bardziej lśniące.

Polecamy również zaopatrzyć się w dobrą maskę do włosów. Nie musisz nakładać jej podczas każdego mycia. Nie zapomnij jednak o regularności. Stosowanie jej 2 razy w tygodniu to dobry wybór!

Coraz większą popularność zdobywają olejki. Olej kokosowy, sezamowy czy lniany znakomicie odżywiają włosy, wzmacniają je i poprawiają ich elastyczność. Jednak niektóre wbrew pozorom, wysuszają włosy. najlepiej skontaktuj się z dobrym fryzjerem, który dobierze idealny olejek dla Twoich włosów.

Krok drugi: Farby

Używaj tylko tych dobrej jakości! Farby z drogerii są tanie. Niemniej jednak, czy wolisz trochę zaoszczędzić czy mieć kolor, którego pozazdroszczą ci wszyscy znajomi? Odpowiedź należy do Ciebie!

Wybieraj farby bez amoniaku. Dają one piękny, trwały odcień, przy tym, nie wysuszając drastycznie włosów.

Krok trzeci: Końcówki do kosza

Większość z nas, boi się fryzjerów. Myśl, że ktoś podetnie nasze włosy, chociażby o 1 cm. przyprawia o ból głowy. To okropne myślenie! Prawda jest taka, iż nawet lekkie podcięcie, stymuluje do wzrostu. Dodatkowo, nasze włosy przechodzą proces regeneracji. Długie ale cienkie włosy, nie wyglądają zbyt dobrze. Zapuszczaj je z głową i rozsądkiem, tak aby były lśniące, mięsiste i zdrowe.

 

Piękne i zdrowe włosy może mieć każdy. Trzeba jednak o nie bardzo mocno dbać. Zalecamy regularne wizyty u sprawdzonego fryzjera. To on potrafią stworzyć prawdziwe cuda!Adres Salonu

Godz. pracy

  • Pon.-Pt.:
    09:00 - 20:00
  • Sob.:
    09:00-16:00